5 טיפים לחימום הבית לקראת החורף שכדאי להכיר

חימום ביתי
Facebook
Twitter
LinkedIn

בחירת אמצעי חימום ביתי נכונה מאפשרת לנו לשמור על איכות חיים גבוהה ולחסוך בהוצאות. בנוסף, כדאי להשוות בין הפתרונות הקיימים תוך התייחסות לשיקולים כמו אפקטיביות, רעש וכמובן בטיחות. אז מאיפה מתחילים? הנה 5 טיפים שביחד מרכיבים את המדריך המלא

בחירה של חימום ביתי מומלץ היא משימה מורכבת אבל חשובה. מצד אחד, כולנו רוצים למצוא פתרון חימום ביתי חסכוני על מנת לצמצם בהוצאות האנרגיה והחשמל. מצד שני, לא בטוח שאנחנו מכירים את כל האפשרויות שעל הפרק. אז אם למשל נסתפק רק בהדלקת מזגן לצרכי חימום, אנו עלולים לגלות שזה לא מספיק אפקטיבי. הפתרון הוא להכיר ולהיות מודע לטיפים הבאים ולאמץ אותם כמה שיותר מוקדם:

1. שימוש בסולר לצרכי חימום ביתי

הפתרון של סולר לחימום ביתי הופך נפוץ יותר ויותר גם בישראל. אמנם ברחבי העולם כבר מכירים במגוון יתרונותיו, אבל במדינה חמה כמו שלנו זה נחשב פתרון חדש יחסית. עם זאת, גם בישראל ההסקה מוכיחה את עצמה: החום שהיא מפיצה נעים ואחיד, ניתן להשתמש בפתרון ההסקה לכל אורך החורף ואפשר להתמודד בעזרתו גם עם ימים קרים במיוחד שבהם הטמפרטורות צונחות משמעותית.

2. איכות חיים גבוהה עם הרגלי שימוש נכון

עוד טיפ רלוונטי עבור חימום ביתי מומלץ הוא לאמץ הרגלי שימוש נכונים. מומלץ לדוגמא להקפיד לוודא שהחלונות סגורים על מנת שהחום לא יברח, להחליף את הדלתות או החלונות לדגמים חדשים שיכולים לייצר בידוד תרמי ברמה גבוהה ובאותה הזדמנות לבדוק גם את החימום של הקירות או הרצפה. בבתים גדולים במיוחד, אפשר להביא לשיפור באיכות החיים באמצעות חימום תת רצפתי ולהתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי העלויות שלו.

3. התאמת פתרונות חימום ביתי לסוג המבנה

מאוד חשוב לבדוק בצורה סובייקטיבית את האפקטיביות של פתרונות לחימום ביתי שונים. קודם כל, מביאים בחשבון את מספר כיווני האוויר שיש בדירה ואת הזווית שאליה החלונות פונים. שנית, צריך להתאים את פתרונות החימום לסגנון החיים שלנו: לפי מספר השעות שאנחנו בבית, בהתאם להרכב המשפחתי וגם לפי מסגרת התקציב שעומדת לרשותנו מדי חודש. 

4. לא לשכוח לבדוק גם את הרעש!

הטעות הנפוצה עם הדלקת מזגן היא ויתור על איכות חיים בגלל הרעש שהוא משמיע. המזגן אולי נגיש וגם בטיחותי ונוח לשימוש, אבל הוא מייצר המון רעש שעלול לפגוע באיכות השינה של כל בני המשפחה. כאשר אנו מחממים את הבית בעזרת סולר או נפט אין בעיה כזו, אבל בכל מקרה כדאי לבדוק את הרעש גם לגבי יתר פתרונות החימום – החל מאמצעי חימום ניידים ועד רדיאטור או אמצעים קבועים יותר.

5. שמירה על הבטיחות 

בטיחות חייבת לעמוד בראש סדר העדיפויות כאשר משווים בין סוגים שונים של פתרונות חימום ביתי מומלץ. הדרך לשמור על הבטיחות היא לתת עדיפות למתקנים שמיוצרים על ידי חברות מוכרות ועומדות בתקן המקובל בארץ, באירופה או במדינות מערביות אחרות. כמו כן, יש לשמור על הבטיחות מבחינת האופן שבו משתמשים באמצעי חימום שונים: כמו למשל להרחיק מגבות מתנורי חימום, לכבות את הרדיאטור אם אף אחד לא נמצא בבית ולדאוג לתחזוקה קבועה של ההסקה. 

הדרך לחורף חם מתחילה מוקדם

אנשים שגרים בישראל לא תמיד מתייחסים במלוא הרצינות אל הסוגיה של בחירת פתרונות חימום ביתיים בהתאמה אישית. בשביל לקבל החלטה נכונה בשאלה איזה פתרון חימום לבחור ואיך לשלב אותו באורח החיים, כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום.

מעבר מהיר
תגיות
| |
לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים
דילוג לתוכן